https://optima-union.com/image/cache/catalog/blog/chy-vsim-korysne-moloko-1170x600.jpg

Чи всім корисне молоко?

Молоко - це перше, що людина пробує на смак! І молоко – це перша давня їжа! Молоко давно та досконало вивчене. У молоці є все: необхідні амінокислоти, цінні білки, молочний цукор і жири, що добре засвоюються. Вчені встигли досконало вивчити мінеральні речовини та вітаміни, що містяться в молоці (а їх близько 200), та визнати, що вони ідеально збалансовані. У молоці є такий важливий елемент, як кальцій, необхідний для формування, розвитку та відновлення кісткової тканини!

Жири – основне джерело енергії. Згоряючи 1 г жиру дає 9,3 ккал. Рекомендована норма споживання жиру становить 30% добової калорійності. Жири сприяють засвоєнню білків.

Білки є джерелом відновлення клітин та тканин. За рахунок білків відновлюється близько 15 % енергії, що витрачається нами. На засвоєння білків молока потрібно в 3-4 рази менше енергії, ніж засвоєння білків рослинних. Молоко містить незамінні амінокислоти.

Півлітра молока на день – і добова потреба у білку буде задоволена на 20%, у кальції – на 72%, фосфорі – на 10%, йоді – на 22%, у вітамінах – на 30%.

Вуглеводи та мікроелементи, і ще дещо ... Вуглеводи. Фізіологічне значення вуглеводів – виконувати енергетичні властивості. Містить дисахарид-лактозу, під дією ферментів розщеплюється і як глюкози всмоктується в кров.

Мікроелементи. У молоці є близько 60 елементів таблиці Менделєєва: кальцій, магній, калій, фосфор, залізо, йод, …

Особливо важливу роль відіграє кальцій. Наші кістки ростуть до 35 років і їм потрібний кальцій. Тема кальцію відіграла важливу роль у державній програмі України: «Три молочні продукти на день!»